Była zabawa, dużo się działo! Czyli niezapomniany czwartek z zespołem Piersi.

13 października w naszym Ośrodku gościliśmy Zespół Piersi.
Zespół przybył w siedmioosobowym składzie i po przedstawieniu się członkowie zaczęli odpowiadać na zestawy pytań, nad którymi już od tygodnia myśleliśmy.
Jednym z poruszonych tematów, była sprawa gatunków muzycznych, oraz zespołów, których słuchają członkowie formacji – okazuje się, że są wśród nich wielbiciele kapel górniczych.

Humor, oraz dystans do siebie przekonał nas, że Piersi, to nie tylko pop-rockowo-folkowe granie, ale przede wszystkim sympatyczni ludzie, którzy swoją naturalnością, oraz otwartością pozytywnie wpływają na innych.
Następne pytania dotyczyły m.in. ulubionych potraw, czy ostatnich wakacji, no i oczywiście ploteczek z życia osobistego.
Był też czas na wspólne śpiewanie. Członkowie zespołu przynieśli instrumenty, uczestnicy ŚDS także – brawurowo i z przytupem wykonano utwór „Bałkanica”, wszyscy zgodnie twierdzili, że na żywo ten kawałek brzmi jeszcze lepiej!.
Nie mogło zabraknąć autografów, wspólnych zdjęć, oraz wpisów do kroniki ośrodka.
Na koniec wizyty wręczyliśmy zespołowi obraz narysowany przez uczestnika Piotra Szarego, przedstawiający martwą naturę. Liderowi formacji Adamowi Asanovi ten prezent bardzo przypadł do gustu. Zespół pożegnał się słowami „do zobaczenia”, więc, kto wie – może jeszcze nie raz nas odwiedzą.